
Dyrektor Centrum Zastosowań Sztucznej Inteligencji oraz profesor w Katedrze Podstaw Informatyki. Logik i badacz sztucznej inteligencji. Współzałożyciel startupu Quantum Blockchains.

Adiunkt w Katedrze Podstaw Informatyki KUL. Specjalista w zakresie zastosowań zbiorów przybliżonych, uczenia maszynowego oraz ontologii.

Dziekan Wydziału Filozofii KUL. Profesor w Katedrze Logiki KUL. Specjalista w zakresie semiotyki, filozofii logiki, logiki wielowartościowej, logiki wiedzy i przekonań. Pomysłodawca i inicjator Konkursu Logicznego.

Kierowniczka Katedry Metodologii Nauk KUL. Wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii

Koordynator kierunku Sztuczna Inteligencja. Pracownik Katedry Podstaw Informatyki KUL. Zajmuje się głównie zagadnieniami dotyczącymi sztucznej inteligencji, big data, cyfryzacji życia społecznego, kognitywistyki, cyberprzestrzeni, bioinformatyki, informatyki śledczej, symulacji, wirtualności.

Psycholog biznesu, power speaker, pisarz i kompozytor. Adiunkt w katedrze Psychologii Eksperymentalnej KUL i wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach psychologii pozytywnej (dobrostan psychiczny, uczenie się na błędach), komunikacji (wywieranie wpływu, obrona przed manipulacją) oraz psychologii poznawczej (modele umysłu i sztuczna inteligencja). W biznesie rozwija autorską koncepcję „sprzedaż bez sprzedawania” opartą na wywieraniu wpływu bez manipulacji oraz model „A.I.cology” – bezpiecznego i korzystnego wpływu sztucznej inteligencji i robotyki na środowisko pracy.

Piotr Biłgorajski, adiunkt w Katedrze Metodologii Nauk, doktor filozofii i magister informatyki. Zainteresowania filozoficzne: eksperymenty myślowe w filozofii i problem poznawczych funkcji wyobraźni. Zainteresowania poza-filozoficzne: programowanie.

Asystentka w Katedrze Metodologii Nauk KUL. Specjalizuje się w filozofii przyrody oraz filozofii nauk przyrodniczych.

Pasjonatka (szeroko rozumianych) umysłów prostych – zarówno na płaszczyźnie naukowej, jak i w życiu prywatnym, mająca na swoim utrzymaniu 2 koty.

Profesor KUL w Katedrze Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL. Zajmuje się głównie filozofią nowożytną, zwłaszcza metafizyką i epistemologią XVII wieku, oraz filozofią współczesną, szczególnie teorią działania i zagadnieniem wolności.

Asystentka w Katedrze Podstaw Informatyki KUL. Specjalizuje się w logikach nieklasycznych i algebraicznych.